علت ریزش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام  یکی از فضاهای مجازی پر استفاده در دنیای امروز است، بسیاری از افراد در این فضا کسب درآمد می­کنند، پس تعداد فالوورهایشان برایشان بسیار مهم است، بحثی که ما در این بلاگ پست می­خواهیم به آن بپردازیم نیز درباره فالوورهای اینستاگرام است، می­خواهیم بدانیم دلیل ریزش فالوورهای اینستاگرام چیست تا بتوانیم از این امر جلوگیری کنیم.

ریزش فالوور اینستاگرام ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتد، ریزش فالوور یعنی دنبال کنندگان پیج شما را آنفالو کنند، باید این موضوع را در نظر داشت که آنفالو شدن از طرف چند نفر طبیعی است اما اگر تعداد زیادی از پیج­ها اقدام به آنفالو کردن شما کنند این یعنی دلیلی وجود دارد. شاید شما هم از بسیاری از بلاگرها و اینفلوئنسرها و یا کاربران اینستاگرام این جمله را شنیده­اید که می­گویند ریزش فالوور داشتیم، در ادامه به طور کامل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اینستاگرام

چرا فالوورهای اینستاگرام ریزش دارند؟

علت­های زیادی برای این موضوع وجود دارد که همه آن­ها برمیگردد به شما و برخوردتان با اینستاگرام و فالوورهایتان، بی شک رفتاری را انجام دادید که فالوورهایتان آن را نپسندیدند و ترجیح دادند دیگر شما را دنبال نکنند و یا محتوایی را گذاشتید که مورد پسند آن­ها نبوده، پس باید بر روی محتواهای خود کار کنید و محتوایی را بگذارید که مورد پسند همه باشد، در این خصوص باید مواردی را بدانید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  1. منظم پست بگذارید!

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام تاثیر بسیار زیادی بر تعداد فالوورهای شما دارد، باید سعی کنید به صورت منظم پست بگذارید، اگر نامنظم و یا تصادفی پست بگذارید فالوورهای شما زمانی که پست شما را در بخش فید ببینند فراموش می­کنند که شم چه کسی هستید و شما  را آنفالو می­کنند. اگر پست­های بسیاری نیز درون پیج خود بگذارید، غالوورهای شما به سرعت از پیج شما خسته می­شوند و در نهایت شما را آنفالو می­کنند. بهترین کار این است که یک تا دو پست در روز و یا 5 پست در هفته درون پیجتان قرار دهید.

  1. از یک قالب کلی پیروی کنید!

پست­هایی که می­گذارید باید از قالبی خاص پیروی کند، مخاطب باید زمانی که وارد پیج شما می­شود، با یک نوع محتوا روبه رو شود. تصاویری مرتبط، درون یک طیف رنگی و با کیفیت در جذب فالوور و ماندگاری آن­ها تضمینی است. باید از تصاویری با کیفیت بالا استفاده کنید تا روز به روز بر تعداد فالووورهای شما افزوده شود.

  1. به کپشن نویسی اهمیت دهید!

درست است که چشن­های کاربران شما در ابتدا تصاویر پیج شما را می­بیند و به آن­ها توجه می­کنند، اما کپشن­هایی که می­ن.یسید مخاطب شما را مجبور به تعامل با شما می­کند. برخی از اوقات دلیل ریزش فالوورهای اینستاگرام ممکن است به دلیل ضعیف بودن کپشن نویسی باشد.  برای این که پتوانید کپشن نویسی قوی­تری داشته باشید نیز می­توانید درون کپش نظر خود را درباره تصویر بیان کنید و یا مخاطبتان را به چالش بکشید و از او درباره تصویری سوالی بپرسید.

  1. هشتگ گذاری درستی انجام دهید!

اول باید توصیه کنم که حتما هشتگ گذاری کنید، هشتگ گذاری بسیار مهم است و به این که روزانه پیج شما مورد بازدید قرار گیرد بسیار کمک می­کند. استفاده نکردن از هشتگ گذاری ممکن است باعث ریزش فالوور نشود اما بی شک موجب مب­شود که مخاطبان کمتری پیج شما را فالو کنند. شما باید حتما از هشتگ­های مرتبط با پست استفاده کنید.

  1. فعالیتتان را بیشتر کنید!

برای این که روز به روز بر تعداد فالورهایتان افزوده شود شما نیز باید کاری انجام دهید و دست بر روی دست نگذارید. اضافه کردن چاشنی خلاقیت یکی از موثرترین کارهایی است که می­توانید انجام دهید، تنها پست گذاشتن نیست که به شما کمک می­کند فالوورهای بیشتری را جذب کنید اگر پیج شما به اندازه کافی پویا نباشد نه تنها فالووری را جذب نخواهید کرد، بلکه باعث ریزش فالوورهای پیجتان خواهید شد.

شما باید با سایر مخاطبینتان به تعامل بپردازید، یعنی پست­های آن­ها را لایک کنید، برایشان کامنت بنویسید و نظرتان را بیان کنید و پست­هایشان را به اشتراک بگذارید. اگر به اندازه کافی برای این نوع از کارها زمان ندارید می­توانید از ربات­هایی استفاده کنید که این کار را برای شما انجام می­دهند.

در این بلاگ پست به چه موضوعی پرداختیم؟

اینستاگرام یکی از فضاهای مجازی ایست که امروزه مخاطبان بسیار زیادی دارد و می­توان گفت کمتر کسی است که از این برنامه استفاده نکند، بسیاری از افراد نیز در این فضا کسب و کارشان را راه­اندازی کرده­اند پس افزایش و کاهش فالوور برایشان بسیار مهم است، ما در این بلاگ پست دلایل ریزش فالوور را بیان کردیم تا به شما کمک کنیم فالوورهای بیشتری را جذی کنید. امیدواریم که این بلاگ پست برایتان مفید باشد.

نوشتهٔ پیشین
انواع کلاهبرداری در اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
آیا بازاریابی در رسانه های اجتماعی واقعا کار می‌کند؟
اینستاگرام نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.