بهترین زمان ارسال پست ایستاگرام

برای ایجاد فالوور قابل توجه در اینستاگرام، باید محتوای قانع‌کننده‌ای ایجاد کنید که مخاطبان شما واقعاً میل به دیدن و خواندن آن‌ها را داشته باشند. اما اگر محتوای خود را در زمان مناسب پست نکنید، اکثر کاربران هرگز آن را نخواهند دید. پس چگونه می‌توانید زمان بهینه ارسال پست را برای مخاطبان خاص خود تعیین کنید؟ بهترین راه برای یافتن زمان پست ایده‌آل این است که زمان بندی پست های خود را آزمایش کنید تا ببینید کدام زمان پست بیشترین جذب مخاطب را برای صحفه شما ایجاد می‌کند.

تعامل جهانی اینستاگرام

اگر سال 2020 چیزی به ما آموخت، این است که دنیای ما بیش از هر زمان دیگری در مقیاس جهانی به هم مرتبط است. استراتژی های رسانه های اجتماعی ما باید این شیوه جدید زندگی را منعکس کنند تا کسب و کار ما به اهداف خود برسد.

نمودار زیر میزان مشارکت جهانی در اینستاگرام را در زمان روز و هفته نشان می‌دهد. زمان بر حسب CDT (منطقه زمانی مرکزی) می‌‌باشد. این بدان معناست که شما در ساعت 11 صبح برای هر منطقه زمانی به‌صورت جداگانه پست نمی‌گذارید. ساعت 11 صبح CDT در پست‌هایی که برای مخاطبان جهانی منتشر می‌شوند به خوبی کار می‌کند.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

روزی از هفته که در آن پست می‌گذارید، می‌تواند میزان مشارکت شما را در همان زمان تغییر دهد. به تفاوت‌های کوچک در خلق و خوی روزانه و برنامه‌های روزمره خود فکر کنید که ممکن است متوجه نباشید که چگونه بر رفتار شما تأثیر می‌گذارند. همین امر برای همه افرادی که اکانت اینستاگرام شما را دنبال می‌کنند صدق می‌کند.

بسیاری از ما اول صبح رسانه‌های اجتماعی خود را چک می‌کنیم تا از شب قبل مطلع شویم. سپس، نوبت به استراحت ناهار می رسد. در نهایت، آخرین نگاهی به آنچه دوستان و برندهای مورد علاقه ما قبل از خواب دارند می‌اندازیم. منطقی است که بهترین‌ترین ساعات باید با زمان استراحت مخاطبان ما مطابقت داشته باشد، که برای کسب دانش بیشتر ما مشاور اینستاگرام نیک فالور مشاوران نیک فالوور در زمینه اینستاگرام به شما مخصوصا در جذب فالوور به شما کمک شایانی می‌کنند.

بهترین زمان برای پست کردن در اینستاگرام هر روز

 • دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، 11 صبح تا 12 بعدازظهر CDT در نظر بگیرید که اکثر فالوورهای شما در این زمان به استراحت ناهار می‌پردازند و به احتمال زیاد در اینستاگرام ورق می‌زنند تا از آخرین اخبار دوستان، برندهای مورد علاقه خود مطلع شوند و اینفلوئنسرها در این بازه‌های زمانی، محتوایی را به اشتراک بگذارید که به راحتی با آن درگیر شده و به اشتراک بگذارید.
 • سه‌شنبه، 11 صبح تا 2 بعد از ظهر CDT مشابه موارد فوق، استراحت‌های ناهار در این ساعات رایج است. با این حال، بازه زمانی طولانی‌تر می‌تواند فرصت مناسبی برای اشتراک‌گذاری محتوای طولانی مانند ویدیوهای تلویزیون IG یا حتی پخش زنده در اینستاگرام باشد.
 • پنجشنبه، 11 صبح CDT برای این وقفه‌های کوتاه‌تر ناهار در روزهای پنج‌شنبه، سعی کنید استوری‌های اینستاگرام را با تقویت‌کننده‌های تعامل مانند نظرسنجی، پرسش‌ها و آزمون‌ها پست کنید تا پاسخ‌های سریعی دریافت کنید که کاربران بعداً برای خواندن آن‌ها برمی‌گردند.

هنگام برنامه‌ریزی پست‌ها برای اینستاگرام، ساعات یکسان ممکن است برای هر روز کار نکند. هم روز هفته و هم صنعتی که در آن هستید را در نظر بگیرید در مورد دومی فقط در یک دقیقه صحبت خواهیم کرد.

از دوشنبه تا جمعه بین ساعت 7 صبح تا 10:30 صبح CDT در اینستاگرام پست کنید. از این طریق، پایدارترین تعامل را خواهید داشت زیرا محتوای شما زمان خواهد داشت تا بازدیدها و اشتراک‌گذاری‌هایی را که به ساعات اوج تعامل در حوالی ساعت 11 صبح CDT می‌رسد، دریافت کند.

بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام بر اساس صنعت

داده‌های کلی بالا در مورد زمان بندی بهینه پست، یک نقطه شروع عالی برای افزایش مخاطب درگیر اینستاگرام است اما اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری کسب کنید، طبق تحقیقات Sprout Social بهترین زمان‌ها برای پست گذاشتن در اینستاگرام بسته به نوع سازمان شما، چه در صنعت فناوری، رستوران، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کند تفاوت دارد و بهتر است اول نوع زمینه کاری خود را درنظر بگیرید و سپس پست‌های خود را طبق برنامه در صحفه اینستاگرام خود قرار دهید.

بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام برای شرکت های فناوری

 • بهترین زمان: دوشنبه 10:00 صبح تا 10:00 شب CDT
 • پیوسته‌ترین سرگرمی: دوشنبه تا جمعه، 8:00 صبح تا 6:00 بعد از ظهر CDT
 • بهترین روز: دوشنبه
 • بدترین روز: یکشنبه

بهترین زمان برای پست در اینستاگرام برای رستوران‌‎ها

 • بهترین زمان: دوشنبه 9 صبح تا 1 بعد از ظهر
 • پیوسته‌ترین سرگرمی: دوشنبه 9 صبح تا 1 بعد از ظهر
 • بهترین روز: دوشنبه
 • بدترین روز: شنبه

بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام برای مطالب آموزشی

 • بهترین زمان ها: جمعه 4:00 صبح تا 5:00 صبح، پنجشنبه 2:00 بعد از ظهر CDT
 • پیوسته‌ترین سرگرمی: جمعه 4:00 صبح تا 1:00 بعد از ظهر CDT
 • بهترین روز: جمعه
 • بدترین روز: یکشنبه

بهترین زمان برای ارسال در اینستاگرام برای شرکت های مراقبت‌های بهداشتی

 • بهترین زمان ها: سه شنبه 8 صبح تا 12 بعد از ظهر، 5 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر
 • پیوسته‌ترین سرگرمی: یکشنبه، 8:00 صبح تا 9:00 صبح CDT
 • بهترین روز: دوشنبه، سه شنبه
 • بدترین روز: شنبه

تعامل اینستاگرام را در برنامه روزانه خود افزایش دهید

تعامل ارگانیک اینستاگرام و برنامه زمان بندی شده پست گذاری دست به دست هم می‌دهند. هر صنعت دارای پستی و بلندی‌های تعامل طبیعی در طول روز است که به این معنی است که استراتژی اینستاگرام شما باید با آن‌ها همراه باشد. شما می‌توانید با برگذاری مسابقه اینستاگرامی بازدید از پیج خود را بدون شک بیشتر کنید. از این روش مفید برای برنامه ریزی تقویم رسانه‌های اجتماعی خود برای سه ماهه آینده و تماشای افزایش نرخ مشارکت و بازدید از پیج خود استفاده کنید.

4 دیدگاه

 1. آزاده گفت:

  سلام من پیج آشپزی دارم. به نظرتون چه روزها و چه ساعت هایی پست و استوری بزارم بازدهی خوبی میگریم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 2. احمد ابراهیمی گفت:

  سلام روز جمعه چه ساعتی پست بزارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *