چطور متوجه شویم که قوانین اینستاگرام را نقض کرده‌ایم؟

چطور متوجه شویم که قوانین اینستاگرام را نقض کرده‌ایم؟

هر شبکه‌ اجتماعی دارای قوانینی است، این قوانین می‌توانند هر چیزی باشند. حتما با پیغام “action block”،  Suspended”” یا از این دسته از پیغام‌ها مواجه شده‌اید. در این مقاله به موضوع زیر می‌پردازیم:

 • قوانین اینستاگرام
 • 6 دلیلی که اینستاگرام شما را بلاک می‌کند
 • چطور بفهمیم قوانین را نقض کرده‌ایم؟

قوانین اینستاگرام چیست؟

شاید فکر کنی مدیریت صفحه اینستاگرام و کنترل آن با خود شماست، اما در حقیقت این قوانین است که شما را کنترل می‌کند. اگر دقت کرده باشید در ابتدای ثبت نام از شما سوالی می‌کند که قوانین و شرایط را پذیرفته‌اید، و شما بدون خواندن شرایط و قوانین تیک آبی رنگ را فعال کرده و حساب کاربری خود را می‌سازید. در ازای تعهد ما برای ارائه خدمات ، ما از شما می خواهیم تعهدات زیر را در قبال ما انجام دهید.

چه کسی می تواند از اینستاگرام استفاده کند. اینستاگرام می‌خواهد خدمات تا حد امکان باز و فراگیر، اما ایمن و مطابق قانون باشد. بنابراین، برای عضویت در انجمن اینستاگرام، باید به چند محدودیت متعهد شوید.

 • شما باید حداقل 13 ساله باشید.
 • به دلیل نقض قانون یا سیاست های اینستاگرام، حساب شما را غیرفعال خواهد کرد.
 • شما نباید یک مجرم جنسی باشید.
 • نمی توانید نام دیگران را جعل کنید یا اطلاعات نادرستی ارائه دهید.

لازم نیست هویت خود را در اینستاگرام فاش کنید، اما باید اطلاعات دقیق و به روز (از جمله اطلاعات ثبت نام) را در اختیار اینستاگرام قرار دهید، که ممکن است شامل ارائه اطلاعات شخصی باشد. همچنین، نمی توانید برای شخص دیگری حساب ایجاد کنید مگر اینکه اجازه صریح وی را داشته باشید.

 • شما نمی توانید کاری غیرقانونی، گمراه کننده، یا متقلبانه یا برای هدفی غیرقانونی یا غیر مجاز انجام دهید.
 • شما نمی توانید این شرایط یا خط مشی های اینستاگرام را نقض کنید.
 • اگر محتوای کپی ارسال می کنید، باید مطابق با قوانین کپی رایت اینستاگرام باشد .
 • نمی توانید کاری انجام دهید که عملکرد مورد نظر سرویس را مختل کند.
 • نمی توانید برای ایجاد حساب کاربری یا دسترسی یا جمع آوری اطلاعات از راه های غیرمجاز اقدام کنید.
 • شما نمی توانید هیچ حساب یا داده ای را که از اینستاگرام دست آمده است بفروشید، مجوز دهید یا خریداری کنید.
 • شما نمی توانید اطلاعات خصوصی یا محرمانه شخص دیگری را بدون اجازه ارسال کنید یا کاری را نقض حقوق شخص دیگری انجام دهید ، از جمله حقوق مالکیت معنوی (به عنوان مثال ، نقض حق چاپ ، نقض علامت تجاری ، کالاهای تقلبی یا دزدی دریایی).
 • شما نمی توانید محصولات یا اجزای آنها را اصلاح ، ترجمه ، ایجاد کارهای مشتق شده یا مهندسی معکوس کنید.
 • بدون رضایت کتبی قبلی ما نمی توانید از نام دامنه یا URL در نام کاربری خود استفاده کنید.
 • اینستاگرام ادعای مالکیت محتوای شما را ندارد، اما شما به اینستاگرام مجوز استفاده از آن را می دهید.

هنگامی که محتوای تحت پوشش حقوق مالکیت معنوی (مانند عکس ها یا فیلم ها) را در ارتباط با سرویس اینستاگرام به اشتراک می گذارید، بدین وسیله یک مجوز جهانی برای میزبانی غیر انحصاری، قابل انتقال در سراسر جهان به اینستاگرام اعطا می کنید، وقتی محتوای شما از سیستم های اینستاگرام پاک شود، این مجوز پایان می یابد.

 • از نام کاربری ، عکس نمایه و اطلاعات مربوط به روابط و اقدامات خود با حساب کاربری، استفاده کنید.
 • شما موافقت می کنید که ما می توانیم به روزرسانی های سرویس را در دستگاه شما بارگیری و نصب کنیم.

6 دلیل که اینستاگرام حساب شما را مسدود می‌کند؟

 1. لایک، فالو، آنفالو بیش از اندازه

بارزترین نشانه مسدود شدن حساب کاربری موقتی از اینستاگرام تلاش برای افزایش تعداد قابل توجهی لایک و فالوور همزمان است. اگر اقدامات دستی را بدون مطالعه و راهنمایی از مشاور اینستاگرام انجام داده باشید، این اتفاق می افتد.

محدودیت ها با توجه به مرجع رسمی اینستاگرام:

حداکثر تعداد لایک در ساعت: 60؛

حداکثر تعداد نظرات در هر ساعت: 60؛

حداکثر تعداد دنبال کنندگان در ساعت: 60؛

حداکثر تعداد پیام در ساعت: 60.

اما اگر حساب شما نسبتاً جدید باشد ، محدودیت ها متفاوت است:

حداکثر تعداد لایک در ساعت: 30؛

حداکثر تعداد نظرات در هر ساعت: 30؛

حداکثر تعداد دنبال کردن / دنبال کردن در ساعت: 30.

در کل، روزانه نمی توانید بیش از 1440 اقدام در حساب خود انجام دهید.  مطمئن شوید که این اقدامات را متناسب با هدفتان انجام داده اید.

نقض قوانین اینستاگرام منجر به مسدود شدن موقتی می شود. این محدودیت شامل محدود کردن عملکرد نمایه است. یعنی شما نمی توانید برای مدتی (از 2 ساعت تا 2 هفته) در کامنت‌ها نظر دهید، آنها را دنبال کنید، بنویسید. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که به طور موقت مسدود شوید، کاری نکنید و کمی به آن استراحت دهید.

 1. انتشارات بیش از حد به صورت مکرر

اینستاگرام الگوریتم انتشارات را از یک حساب کنترل می کند. مسئله این است که فقط شبکه اجتماعی می داند تعداد دقیق و ایمن انتشارات چیست. توصیه بهینه برای هر حساب ایجاد مکث بین پست ها است . با این کار مشکوک به ارسال هرزنامه و سایر اعمال نخواهید شد. همچنین، توصیه می کنیم که یک عکس مشابه را همزمان از حساب های مختلف منتشر نکنید

 1. نقض حق نسخه برداری

مسئله کپی رایت یک معامله بزرگ در اینستاگرام است. تمام تصاویر موجود در حساب شما باید متعلق به شما باشد یا توسط نویسنده مجاز باشد. اگر می خواهید تصویر شخص دیگری را به اشتراک بگذارید ، نویسنده را در عکس تگ کنید (به شرطی که حساب کاربری اینستاگرام داشته باشد) و به نویسنده در توضیحات اعتبار دهید. اگر از تصاویر برای اهداف تجاری استفاده می کنید، باید از نویسنده اجازه بگیرید. علاوه بر این، اگر ویدیویی با موسیقی ارسال کنید که حق استفاده از آن را ندارید، اینستاگرام مطمئناً پست شما را حذف می کند.

 1. تصاویر / فیلم ها +18 قوانین شبکه اجتماعی را نقض می کنند

عکس ها و فیلم ها با اجسام برهنه، محتوای جنسی و خشونت نامناسب تلقی می شوند. هر هدفی را که دنبال می کنید ، ارسال چنین محتوای نامناسبی می تواند شما را ممنوع کند.

 1. شکایات کاربر

اگرشخصی فکر کرد حساب شما تهدید است، بنابراین روی دکمه ” report” کلیک کرده و شما را معرفی می‌کند. اگر افراد دیگری نیز باشند که حساب شما را گزارش می دهند، اینستاگرام دیر یا زود پروفایل شما را مسدود می کند. مردم می توانند با دلایل مختلف اینکار را انجام دهند: توهین، محتوای نامناسب، هرزنامه و غیره. بنابراین ، به طور کلی ، همه مواردی که در بالا ذکر کردم می تواند منجر به مسدود شدن حساب شما شود.

 1. آدرس ها و دستگاه های IP مختلف

اگر از طریق چندین دستگاه به حساب خود وارد شوید و آن را از طریق پیام کوتاه تأیید کنید، احتمال اینکه این سیستم عامل شما را تحریم کند، کمتر است. با این حال ، اگر اتفاقی بیفتد که از دستگاه ها و آدرس های IP مختلف وارد سیستم می شوید ، ممکن است اینستاگرام تصور کند حساب شما توسط کلاهبرداران هک شده است. شبکه اجتماعی تقریباً بلافاصله به آن واکنش نشان می دهد و نمایه ایمنی خود را مسدود می کند.

چطور بفهمیم قوانین را نقض کرده‌ایم؟

اگر قوانینی که در بالا به آن اشاره کردیم را نقض کنید، اینستاگرام به صورت موقت یا دائم شما را مسدود می‌کنید، برای اینکه متوجه شوید حساب شما مسدود شده‌است، ایمیل خود را بررسی کنید، از طریق پیام‌هایی از قبیل action block که در هنگام لایک کردن، کامنت گذاشتن روی صفحه ظاهر می‌شود نیز می‌توانید متوجه شوید که اینستاگرام حساب شما را به طور موقت مسدود کرده‌است. از مشاور اینستاگرام خود بخواهید شما را در رفع این مشکل یاری دهد. می‌توانید برای مشاوره اینستاگرام به سایت نیک فالوور مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *