جلوگیری از دیسیبل شدن اینستاگرام

دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام

گاهی اوقات، هنگام استفاده از اینستاگرام به یکباره از پیج خود بیرون میاید ودیگر دسترسی به آن ندارید. چند ساعتی در اینستاگرام حضور ندارید اما موقعی که وارد اینستاگرام می شوید با پیغام your account has been disabled مواجه می شوید. این اتفاق برای هر کاربری در اینستاگرام ممکن است رخ دهد. ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره جلوگیری از دیسیبل شدن اینستاگرام و دلایل بسته شدن پیج اینستاگرام صحبت کنید.

اگر پیج شما بسته شده است یا آنکه میخواهید از disable شدن اکانت اینستاگرام خود جلوگیری کنید حتما تا پایان مقاله همراه وبسایت تخصصی نیک فالوور باشید.

دلایل بسته شدن پیج اینستاگرام

علت دیسیبل شدن پیج اینستاگرام

شما اگر در ایران زندگی میکنید، نیازمند رعایت یک سری قوانین هستید. اگر در ژاپن زندگی می کنید نیازمند رعایت یک سری قوانین هستید. داشتن قانون در هرجا باعث می شود تا خیلی از مشکلات برای ما پیش نیاید. با گسترش شبکه های اجتماعی و استفاده از اینترنت نیز، هر اپلیکیشینی یک سری قوانین برای خود دارد که ما ملزم به استفاده از آنها هستیم.

این قوانین باعث می شود تا ما اذیت و آزار کمتری در آن اپلیکیشن داشته باشیم و از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند. حال که instagram یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی است و میلیاردها نفر در آن عضو هستند، یک سری قوانین سخت و پیچیده ای دارد. رعایت نکردن برخی از این قوانین باعث اکشن بلاک شدن پیج شما و رعایت برخی دیگر نیز باعث دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام شما می شود. در مقاله رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام به طور کامل درباره نقض قوانینی که به این مورد منجر می شود پرداختیم. اما در این مقاله قرار است به مواردی بپردازیم که باعث disable شدن پیج اینستاگرام شما صحبت کنیم. این موارد به شرح زیر هستند:

 1.  استفاده از ربات اینستاگرام
 2.  فعالیت اسپمینگ
 3.  استفاده از تصاویر ناهنجار
 4.  رفتار توهین آمیز و تهدید
 5.  ساخت اکانت فیک
 6.  فروش موارد ممنوعه
 7. استفاده از تصاویر و عکس های عزیزان ایرانی

1. استفاده از ربات اینستاگرام

همانطور که می دانید برخی برای افزایش فالوور اینستاگرام اقدام به استفاده از ربات اینستاگرام می کنند. اینستاگرام تاکید کرده است که استفاده از ربات اینستاگرام ممنوع است و پس از استفاده اکانت شما را اکشن بلاک اینستاگرام می کند و در صورت استفاده مجدد پیج شما بسته می شود. توصیه می شود اگر قبلا از این گونه ربات ها استفاده می کردید، رمز خود را تغییر دهید. بهترین راه و سریع ترین راه برای افزایش فالوور، خرید فالوور اینستاگرام از نیک فالوور است.

ما در نیک فالوور برای افزایش فالوور پیج  شما نیاز به دسترسی به اکانتتان نداریم. از این رو هم امنیت پیج شما حفظ می شود و هم آنکه باعث بروز مشکل در پیجتان نخواهد شد. برای تست نیز می توانید از فرم زیر اقدام نمایید.

2. فعالیت اسپمینگ

اسپمینگ دلیل disable شدن اکانت اینستاگرام

فعالیت اسپم یا اسپمینگ به فعالیت هایی گفته می شود که شما یک یا چند عمل را در بازه زمانی به صورت تکراری یا مشابه انجام می دهید. به عنوان مثال کامنت تبلیغاتی، دایرکت تبلیغاتی و پست های تکراری و… باعث اسپم شناخته شدن پیج شما می شود. در نتیجه منجر به بسته شدن پیج شما خواهد شد. پس سعی کنید به جای استفاده از این روش های تبلیغاتی به تولید محتوا روی بیاورید. زیرا هم رسمی تر است و هم مخاطب هدف برای شما جذب می شود. به هیچ عنوان این فعالیت های اسپم را که در پایین درج کرده ایم انجام ندهید تا بتوانید جلوگیری از حذف اکانت اینستاگرام خود کنید.

 1. دایرکت مشابه
 2. کامنت گذاری زیاد
 3. پشت سر هم قرار دادن یک سری پست مشابه
 4. لایک بیش از حد
 5. دایرکت به افرادی که آنها را فالو نکرده اید
 6. و…

3. استفاده از تصاویر ناهنجار

یکی دیگر از دلایل دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام، استفاده از تصاویر ناهنجار است. این تصاویر میتواند جنسی باشد و یا اینکه تصویری باشد که خشن باشد. اینستاگرام به شدت با این گونه پست ها مخالف است. شما اگر پستی را بگذارید که در آن خون جاری شود، هوش مصنوعی اینستاگرام آن را تشخیص می دهد و پست را پاک می کند. در صورت تکرار پیج شما پاک خواهد شد. همچنین تصاویر جنسی که متاسفانه در دنیا سرچ بالایی دارد، در اینستاگرام ممنوع است. این اعمال باعث دیسیبل شدن اینستاگرام شما خواهد شد.

4. رفتار توهین آمیز و تهدید

تهدید و بسته شدن پیج اینستاگرام

شما اگر در اینستاگرام کسی را تهدید کنید، فحاشی کنید و یا رفتار توهین آمیز از خودتان نشان دهید، اینستاگرام به سرعت پیج شما را خواهد بست. زیرا فحاشی و توهین در قوانین اینستاگرام آمده است که نقض آن محسوب می شود و باعث بسته شدن پیج اینستاگرام شما خواهد شد. ما همواره در مشاوره اینستاگرام که به کاربران می دهیم این مورد را متذکر می شویم که سعی کنید از عکس های دیگران استفاده نکنید.

شما اگر از آن دسته افرادی هستید که خرید فالوور ایرانی انجام می دهید اما قوانین را رعایت نمی کنید، همین الان این مشکل را پیش خودتان حل کنید. زیرا کل هزینه هایی که می کنید با یک اشتباه شما از بین خواهد رفت.

5. ساخت اکانت فیک

یکی از عمده ترین دلایل بسته شدن و دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام شما این مورد است. شما با ساخت اکانت فیک که عکس های دیگران را در آن قرار می دهید، به سرعت و تنها با یک ریپورت بسته خواهید شد. اگر میخواهید از تصاویر دیگران استفاده کنید حتما صاحب عکس را تگ کنید تا اکانت شما فیک پیج شناخته نشود. در غیر این صورت میتوان به راحتی پیج شما را بست.

در ضمن استفاده از عکس های دیگران اخلاق مدارانه نیست و میتواند برای شما پرونده های سنگین در دادگاه درست شود. همچنین به هیچ عنوان عکس کسانی که تیک آبی دارند بدون تگ کردن آن شخص در پیجتان قرار ندهید.

6. فروش موارد ممنوعه

شما در اینستاگرام حق فروش اسلحه، مواد مخدر و  تسیحات نظامی را ندارید. این مورد به شدت خلاف قوانین اینستاگرام است و میتواند پیج شما را نابود کند. پس سعی کنید همچین مواردی را در اینستاگرام به فروش نرسانید. این را نیز توجه کنید که فروش اسلحه در ایران غیر قانونی است و باعث پرونده سازی برای شما و همچنین چندین سال حبس خواهد بود. توزیع و عرضه مواد مخدر صنعتی و سنتی نیز بنا به دلایلی که عرض کردیم ممنوع است.

استفاده از تصاویر و عکس های عزیزان ایرانی

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی آمریکایی هست. از این رو اگر ما را آمریکا تحریم کند یا موارد مشابه، این اپلیکیشن نیز ملزم به رعایت آن است. به عنوان مثال آمریکا سرداران سپاه، خود سپاه پاسداران که برای کشور عزیزمان تلاش می کنند را تحریم کرده است. از این رو اگر شما عکس اشخاصی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا حتی لوگوی آن را قرار دهید، متاسفانه اینستاگرام پیج شما را خواهد بست! از این رو بهترین کار این است از عکس ها و تصاویری استفاده کنید مفهموم را برساند اما هوش مصنوعی اینستاگرام متوجه آن نشود.

بسته شدن پیج اینستاگرام با عکس سردار سلیمانی

نتیجه گیری

برخی حس می کنند که خرید لایک اینستاگرام و یا افزایش فالوور میتواند باعث بسته شدن پیج آن ها شود. به هیچ عنوان همچین چیزی وجود ندارد و تنها خرید استفاده از ربات است که میتواند باعث بروز مشکل برای شما شود.

تمامی مواردی که در بالا عرض کردیم در قوانین خود اینستاگرام آمده است و باعث دیسیبل شدن پیج اینستاگرام شما خواهد شد. پس سعی نکنید که از این فیلتر های سخت عبور کنید. زیرا اینستاگرام زرنگ تر از شما است و شرکت به این بزرگی فکر همه چیز را می کند. بهتر نیست وقتی در یک جا فعالیت می کنیم به قوانین آنجا پایبند باشیم؟ پایبند بودن به قوانین نه تنها باعث پیشرفت ما می شود بلکه ما را در زندگی منظم تر خواهد کرد.

امیدواریم با رعایت قوانینی که در بالا برایتان توضیح دادیم بتوانید فعالیت خوب و مفیدی را در اینستاگرام انجام دهید. مشکلات و باگ های اینستاگرام زیاد است و قابل انکار نیست اما سعی کنید تا حد امکان قوانین که خودش تعیین کرده است را رعایت کنید. بعضی مواقع اینستاگرام قوانین خودش را نیز نقض می کند. زیرا باگ های فراوانی دارد.

1 دیدگاه

 1. مطهره گفت:

  سلام من عکس سردار سلیمانی رو داخل پیجم قرار دادم ممکنه یکی ازدلایل بسته شدن پیج اینستاگرام من همین موضوع باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *