اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام فضایی را به وجود آورده است تا مردم بتوانند کارهای مفیدی را در آن انجام دهند. این برنامه صرفا به تفریح و سرگرمی محدود نمی‌شود و در آن می‌توان به فروش محصولات و آموزش‌ها نیز پرداخت. به طور کلی اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام، موردی است که شاید این روزها به وفور در موردش شنیده‌اید.

با وجود این که برنامه‌های مختلفی برای معرفی و فروش محصولات بر روی گوشی‌های هوشمند وجود دارد، اما بدون شک مهم‌ترینشان را باید اینستاگرام به حساب آورد. این برنامه از زمان قدیم تا به حال، محل مناسبی برای فروش فراوان بوده است و افراد زیادی از انجام این کار به سود رسیده‌اند. بسیاری از آن‌ها محصولات فیزیکی خود همچون لباس‌ها را به فروش می‌رسانند. در سمت دیگر، عده‌ای هم هستند که آموز‌ش‌ها و دانسته‌های خود را در قالب پکیج به دست مردم می‌رسانند.

اینستاگرام مارکتینگ چیست و چرا باید انجام دهیم؟

هدف شما هر چه که باشد، اینستاگرام مارکتینگ می‌تواند یاری‌رسان مشکلات شما همچون فروش کم در مغازه باشد. در همین راستا و به دلیل اهمیت این موضوع، در این مقاله قصد داریم تا در مورد بازاریابی اینستاگرام، خرید فالوور اینستاگرام و موارد مشابه صحبت داشته باشیم.

بازاریابی در این برنامه اگر چه به نسبت گذشته راحت شده است، اما اگر تمهیداتی را در نظر نگیرید و از برخی قوانین پیروی نکنید، بی شک با شکست مواجه خواهید شد. ترفندها و راهکارهایی در این زمینه به چشم می‌خورد که باید حتما آن‌ها را یاد بگیرید تا بتوانید فروش را به اوج خود برسانید.

البته ما در گذشته نیز چنین مطالبی را در دسترس قرار داده بودیم که بد نیست نیم نگاهی هم به آن‌ها داشته باشید. حال اگر شما هم کسب و کاری در اینستاگرام دارید یا به دنبال راه‌اندازی آن هستید، تا انتهای این مقاله همراهمان باشید.

تعریف اینستاگرام مارکتینگ

تعریف اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

به صورت کلی بازاریابی اینستاگرام را می‌توان به تجارت در این برنامه خلاصه کرد. به وسیله این برنامه، قادر هستید تا با مشتریان و فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را به سمت خرید محصول یا آموزش خود سوق دهید. شما می‌توانید پیشنهادهای ویژه‌ای را برای فروش در اختیار آن‌ها قرار دهید و رضایتشان را هم جلب نمایید تا فروش بهتری رقم بزنید.

البته مسلما همه چیز فروش نیست و باید در وهله اول اعتماد آن‌ها را به دست آورید. همچنین اگر شرکت یا هر نوعی از کسب و کاری را در دست دارید، می‌توانید از طریق اینستاگرام به جذب نییرو پرداخته و افرادی کاربلد را استخدام کنید. این را هم باید نوع دیگری از اینستاگرام مارکتینگ به شمار آورد که این روزها مقادیر زیادی از آن را شاهد هستیم.

برای بازاریابی اینستاگرام که نوعی از بازاریابی دیجیتال است، ابزارهای گوناگونی در اختیار ما قرار دارد. به عنوان مثال، قادر هستیم تا از پست‌ها استوری‌ها و همچنین قابلیت لایو به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم تا به نتیجه برسیم. همه این قابلیت‌ها دست به دست هم داده‌اند تا اینستاگرام به بهترین برنامه برای بازاریابی تبدیل گردد.

برای مثال، به منظور برگزاری یک جلسه یا سمینا بزرگ باید سالنی را اجاره کرده و هزینه‌های زیادی را بپردازید. این در حالی است که با برگزاری لایو در اینستاگرام، هزاران نفر از مردم در آن حضور خواهند داشت و این کار بدون هیچ هزینه‌ای برایتان صورت خواهد گرفت. در سمت دیگر و برای بهتر دیده شدن در اینستاگرام باید از راهکارهایی همچون تولید محتوای جذاب نیز بهره ببرید.

بیشتر بخوانید:

اینستاگرام مارکتینگ برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

این سوال خیلی از کاربران ما است که با در اختیار داشتن چه کسب و کارهایی می‌توان به این برنامه ورود کرد و فروش بالایی را به دست آورد؟ در پاسخ باید به شما عزیزان بگوییم که همه با هر شغل و کسب و کاری قادر هستند تا از این برنامه نهایت استفاده را ببرند.

به شغل خود یا خانواده نگاه کنید. هر کسب و کاری که در اختیار دارید، می‌توانید از آن برای بازاریابی در اینستاگرام استفاده کنید. شاید در وهله اول چنین تصور کنید که این کار ثمری نخواهد داشت، اما در صورتی که کار خود را اصولی و دقیق انجام دهید، بی شک فروش خوبی را به دست خواهید آورد. بنابراین متوجه شدیم که هر شخصی با هر کاری می‌تواند از این مدل بازاریابی بهره ببرد.

ترفندهایی در اینستاگرام مارکتینگ

در این بخش از مقاله قصد داریم تا ترفندهایی را به شما معرفی کنیم که باعث می‌شوند تا در نهایت به بهترین فرد در حوزه کسب و کاری خود تبدیل شوید. به یاد داشته باشید که برخی از این راهکارها در همان ابتدا حاصل نمی‌شود و باید تلاش زیادی برای نتیجه دادنشان انجام دهید.

1- هشتگ گذاری بی از اندازه ممنوع!

تا به حال در این وب سایت در مورد هشتگ گذاری و قوانین آن صحبت کرده‌ایم. گفته بودیم که انجام این کار باعث می‌شود که پست شما بهتر دیده شود و افراد بیشتری به بازدید آن بپردازند. همچنین ذکر کردیم که این هشتگ‌ها باید کاملا مرتبط با کسب و کار شما باشد.

حال یک نکته دیگر را خدمت شما عرض می‌‌کنیم. آن هم این است که به هیچ عنوان نباید در هشتگ گذاری زیاده روی کنید. معمولا افراد موفق برای پست‌ها خود بین 5 الی 10 هشتگ را قرار می‌دهند و شما نیز بهتر است همین کار را انجام دهید.

در این زمینه، قانونی به نام قیف هشتگ نیز کاربرد فراوانی دارد. این بدان معنا است که ابتدا از هشتگ‌هایی شروع کنید که بیشترین سرچ را در اینستاگرام دارد. سپس این هتشگ‌ها باید به سمتی پیش بروند که تخصصی‌تر می‌شوند و به طبع جست و جو برای آن‌ها نیز کمتر است. کافی است برای مدتی این کار را انجام دهید و تاثیرش را در صفحه خود مشاهده کنید.

2- بنری جذاب برای تبلیغات بسازید

از دیر باز تا کنون، همه کسب و کارها با وجود تبلیغات دیده شده‌اند. در واقع بدون آن‌ها، کسب و کارشما معنایی ندارد و صرفا به چند مشتری محدود می‌شود. پس پیشنهاد ما این است که بعد از مدتی که از راه‌اندازی پیج گذشت و محتواهایی را به دست مردم رساندید، تبلیغات را آغاز کنید و تعدادشان را به مرور زمان افزایش دهید.

برای انجام این کار، مهم‌ترین هدفتان باید ساخت یک بنر فوق‌العاده باشد؛ بنری که از هر لحاظ، کاربرد را به سمت خودش جذب کند. اگر این کار را انجام ندهید و بنرتان خاص نباشد، مردم آن را مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر می‌بینند و کمترین توجه را خواهند داشت.

سعی کنید که برای ساخت بنر سر اصل مطلب بروید و طفره نروید. همچنین برای این کار می‌توانید از تصاویر و ویدیوهای خیره کننده استفاده کنید تا در نهایت مخاطبان وارد پیجتان شوند. این جا است که تولید محتوای با کیفیت به داد شما خواهد رسید. به بیان دیگر، اگر محتواهایی که از قبل ساخته‌ای مناسب و اصولی باشند، قطعا مخاطبان از آن‌ها استقبال می‌کنند و شنا را دنبال خواهند کرد.

3- صفحه خود را خصوصی نکنید

امروزه پیج‌های زیادی را در اینستاگرام می‌بینیم که بسته هستند و افراد برای ورود به آن‌ها ابتدا باید درخواست دهند. از شما تقاضا داریم که این کار را تحت هیچ شرایطی انجام ندهید. پیجی که بسته باشد، پست‌هاش به اکسپلور نخواهد رفت و مطمئنا دیده نخواهد شد. این گونه پیج‌ها صرفا با تبلیغات است که فالوورهایش زیاد می‌شود و به گونه‌ای به شعور مخاطبان توهین خواهد شد.

عده زیادی ای اعتقاد را دارند که اگر پیجشان بسته باشد، عده بیشتری به آن‌ها درخواست خواهند داد. این در حالی است که حتی اگر افراد وارد پیجتان شوند و شما را فالو هم نکنند، باز هم برای کسب و کارتان مفید خواهد بود. پس برای دسترسی راحت‌تر افراد، این پیج همیشه باید باز باشد.

4- اسم فارسی خود را در بخش Name بنویسید

همان طور که در جریان هستید، در بخش پروفایل اینستاگرام می‌توانید کارهای گوناگونی انجام دهید. یکی از آن‌ها این است که نام خود را وارد نمایید. با توجه به این که این بخش از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند، توصیه می‌شود شما نیز این کار را بکنید. نوشتن نام کسب و کارتان به صورت فارسی باعث می‌شود که افراد اگر آن را در بخش جست و جو به فارسی نیز بنوسیند، پیج شما برایشان ظاهر گردد.

5- لوکیشن را فراموش نکنید

شاید بدانید که در پست‌هایتان می‌توانید محل حضور خود را هم به ثبت برسانید. پس اگر شرکت و کسب و کاری به صورت حضوری و یا حتی اینترنتی دارید، بد نیست لوکیشن یا محل زندگی خود را در پست‌ها نیز وارد نماید. با این کار، افراد در بخش جست و جو راحت‌تر می‌توانند به پست و به طور کلی صفحه شما دسترسی پیدا کنند. البته بدیهی است که این کار برای همه موضوعات نیز مناسب نخواهد بود.

6- کیفیت برایتان در اولویت باشد

اگر نگاهی به پیج‌های موفق در زمینه کاری خود داشته باشید، متوجه می‌شوید که همه آن‌ها از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت استفاده می‌کنند. لطفا برای این کار وقت بگذارید و صرفا از عکس‌های بدون کیفیت موجود در گوکل استفاده نکنید. با آپلود تصاویر و ویدیوهای با کیفیت، مخاطب متوجه می‌شود که ارزش زیادی برایش قائل هستید و صرفا به فروش و موفقیت خودتان فکر نمی‌کنید.

سخن پایانی

اینستاگرام مارکتینگ می‌تواند برای همه افراد مفید باشد. به یاد داشته باشید که مخاطبان شما همه انسان هستند و احساسات دارند. پس با آن‌ها به خوبی هر چه تمام‌تر تعامل داشته باشید و روابط دوستانه برقرار کنید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

 

نوشتهٔ پیشین
باید و نبایدهای استفاده از اینستاگرام
نوشتهٔ بعدی
مزایای استفاده از اینستاگرام برای برندها
اینستاگرام نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.