روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

آیا شما هم روش های زیادی را برای بالا بردن فالوور اینستاگرام تجربه کردید؟ اما نتیجه نداده است؟ دوست دارید روش هایی را بدانید که به صورت تضمینی بتوانید فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهید؟ ما در این مقاله 17راه از روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را برای شما بازگو کرده ایم. البته که ترفند های افزایش follower در این شبکه اجتماعی به این 17 راه ختم نمی شود. اما به هرحال کاری می کند که یک انقلابی در پیج اینستاگرام راه بیافتد. پس تا آخر این مقاله با نیک فالوور، مرجع خرید فالوور اینستاگرام همراه باشید.

17 راه برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

 1.  داشتن استراتژی بازارایابی
 2.  مشخص کردن مخاطب هدف
 3.  داستان سرایی برای برند
 4. استفاده از کلمات کلیدی
 5. هشتگ گذاری درست
 6. بهینه سازی بایو و پروفایل
 7. طراحی پست های جذاب
 8. کپشن جذاب و طولانی
 9. پین کردن نظرات
 10. تبلیغ در شبکه های اجتماعی دیگر
 11. ساخت پست های ویروسی
 12. پست های اکسپلورری بسازید
 13. اشتراک گذاری لوکیشن
 14. هدف خود را برجسته کنید
 15. تشویق دیگران برای تگ کردن
 16. فالو کردن مرتبط
 17. هر روز استوری بگذارید

چگونه فالوور اینستاگرام زیاد کنیم

آموزش روش های افزایش فالوور در اینستاگرام

در بالاتر به 17 روش که باعث می شود افزایش فالوور اینستاگرام را تجربه کنید پرداختیم. اما این ها فقط تیترهای این موضوع بودند. اینکه چگونه میتوانیم این کار را کنیم به شما کامل نگفتیم. در ادامه هر کدام از این 17 راه های بالا بردن فالوور اینستاگرام را به شما می گوییم. پس با نیک فالوور، بهترین سایت خدمات افزایش فالوور و لایک در ایران همراه باشید.

1. داشتن استراتژی بازارایابی

برای فعالیت در هر شبکه اجتماعی شما باید یک برنامه ریزی روشن و دقیق داشته باشید. درست است که افزایش فالوور اینستاگرام یکی از اهداف عالی بازاریابی است. اما فالوور به تنهایی یک پیج اینستاگرام را موفق نمی کند. جذب فالوور باید بخشی از یک برنامه بزرگتر در کسب و کار باشد و به استراتژی کسب و کار شما نیز مربوط باشد.

شما قبل از هرچیز باید فکر کنید که چرا فالوور بیشتر می خواهید؟ واقعا از اینستاگرام چه میخواهید؟ 3 موضوع زیر می توانید یکی از موارد باشد:

 • برندسازی
 • افزایش فروش محصول و خدمات
 • افزایش ترافیک وبسایت

تمرکز داشتن روی یکی از این 3 مورد و اهداف می تواند به ثابت نگه  داشتن حساب اینستاگرام شما کمک کند. زیرا باعث می شود فعالیت های شما در پیج مشخص شود. از این رو کاربرانی که پیج شما را مشاهده می کنند، متوجه کارها و موضوعات شما شوند.

2. مشخص کردن مخاطب هدف

شناسایی مخاطب هدف در بالا بردن فالوور در اینستاگرام

از خودتان بپرسید که مشتریان یا مخاطب من قرار چه کسانی باشند:

 • آنها چند ساله هستند؟
 • کجا زندگی می کنند؟
 • کار آنها چیست؟
 • چه زمانی و چگونه از اینستاگرام استفاده می کنند؟
 • چالش ها و نقطه ضعف های آنان در کجاست؟

پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا محتوای مناسب را برای افراد تولید کنید. همچنین با این کار نیازسنجی کرده اید و میتوانید روی مخاطب هدف خود متمرکز شوید. مخاطبینی که می دانید به دنبال شما هستند و محصولات، پیج و خدمات شما به درد آنها می خورد.

3. داستان سرایی برای برند

شاید شما بخواهید از نحوه ساخت و تولید محصولات، مخاطبین خود را کنکجاو کنید. اگر می خواهید  برند خود را به روشی حرفه ای و جذاب بالا بیاورید، میتوانید سبک زندگی یا دستاوردهای مشتریان خود را به نمایش بگذارید.

 

مهم نیست هدف چیست و به چه چیزی می خواهید برسید! حفظ شخصیت و ظاهر برند که همیشه ثابت باشد مهم است.

پست هایی که قرار می دهید باید در یک نگاه قابل تشخیص باشند. پیج اینستاگرام شما باید تم پستی یکسانی داشته باشد. همچنین از استوری های اینستاگرام برای محتوایی استفاده کنید که با پیج شما و محتوای پیج شما یکسان نباشد.

4. استفاده از کلمات کلیدی

قبل از اینکه مردم شما را فالو کنند، باید بتوانند شما را پیدا کنند. شما باید کاری کنید که در جستجوی کاربران نمایش داده شوید. مثلا اگر شما پیج لباس زنانه دارید، کسی سرچ کرد لباس زنانه، پیج شما به او نمایش داده شود.

در واقع تنها دو فیلد در اینستاگرام به نتایج جستجو کمک می کنند: نام و نام کاربری!

نام کاربری همان یوزرنیم است که باید نام برند خود یا نام خودتان را در آن قرار دهید. زیرا این کار پیدا کردن شما را راحت می کند. نام برند خود را دقیقا به همان صورتی که قصد معروفیت با آن را دارید انتخاب کنید.

قسمت دیگر name است. این نام میتواند حداکثر 30 کاراکتر باشد و فارسی نیز میتوانید آن را بنویسید. در این فیلد شما باید کلمات کلیدی کسب و کار خود را بنویسید. اگر کلمه کلیدی نمیدانید چیست، مرتبط ترین کلمه ای که به کسب وکار شما مربوط می شود را بنویسید. به طور مثال اگر لباس زنانه می فروشید، بهتر است نام کاربری شما مانند تصویر زیر باشد:

تاثیر نوشتن کلمه کلیدی در افزایش فالوورهای اینستاگرام

5. هشتگ گذاری درست

استفاده سنجیده و درست از هشتگ ها باعث رشد فراوان پیج شما می شود. شما با استفاده از هشتگ گذاری درست می توانید افزایش فالوور اینستاگرام رایگان را تجربه کنید.

استفاده از هشتگ های مرتبط در پست، میتوانید به افراد کمک کند که محتوای شما را قبل از فالو کردن نیز ببینید. زیرا برخی افراد تعدادی هشتگ که به محتوای آن علاقه مند هستند را فالو می کنند. اکر شما هشتگ مرتبط با پست هایتان را قرار دهید، میتوانید پست هایتان را به افراد بیشتری نمایش دهید. در نتیجه فالوور نیز جذب پیج خود کنید.

ما در مقاله هشتگ در اینستاگرام چیست به طور کامل به این موضوع پرداختیم که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

6. بهینه سازی بایو و پروفایل

دو سوم بازدید های هر پیج اینستاگرامی، از افرادی است که شما رو تا به حال فالو نکرده اند. حتی اگر قبلا هم خرید فالوور اینستاگرام انجام داده باشید، این موضوع برای شما درخشان تر خواهد شد.

این بازدید کنندگان میتوانند شما را فالو کنند اما مستلزم این است که بایوگرافی و عکس پروفایل شما آنها را متقاعد کند که روی دکمه فالو کلیک کنند. اگر پروفایل پیج اینستاگرام شما ناقص باشد یا زیبا نباشد این اتفاق برای شما نخواهد افتاد.

علامه بر قسمت name و User name، پرووفایل اینستاگرام شامل وب سایت که قابلیت کلیک کردن داشته باشد و بایوگرافی جذاب نیز می باشد.

سعی کنید از 150 کاراکتری که اینستاگرام اجازه می دهد تا استفاده کنید نهایت بهره را ببرید تا هویت برند خود را منتقل کنید. با این کار یک دلیل به بازدیدکنندگان می دهید تا شما را فالو کنند. به عنوان مثال پیج امین کارسل و بایو بهینه شده او را ببینید.

 

7. طراحی پست های جذاب

این نکته شاید خیلی بدیهی به نظر برسد اما نکته ی مهمی است که در جذب فالوور برای شما تاثیر دارد. هر کدام از پست های شما باید کیفیت بالایی داشته باشند و از نظری دیداری نیز زیبا باشند. چون همانطور که بارها گفته ایم اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بصری است.

شما اگر مطالب بد بزارید و حتی خرید لایک اینستاگرام هم انجام دهید، آنطور که باید بازدید دریافت نخواهید کرد.

وقتی یک کاربر از پروفایل شما بازدید می کند، محتوای شما باید او را وادار به این کار کند تا پست های دیگر شما هم بازدید کند. پس خوب کار کنید تا مخاطب ترغیب شود شما را فالو کند.

8. کپشن جذاب و طولانی

اگرچه همه چی محتوایی است که کاربر می بینید. اما باید الگوریتم ها و تعامل با کاربر را نیز فراموش نکنیم. ما در مقاله کپشن خوب در اینستاگرام به طور کامل به این موضوع پرداختیم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

اما در این بخش چند استراتژی کلی به شما می دهیم که باید آن را در کپشن نویسی به خاطر داشته باشید:

 • مهمترین کلمات را اول کپشن بنویسید. با این کار مخاطب ترغیب می شود تا آخر کپشن را مطالعه کنید و watch time شما نیز افزایش پیدا می کند.
 • سعی کنید کپشن خود را با سوال آغاز کنید.
 • سعی کنید از ایموجی هایی استفاده کنید که توجه کاربر را جلب کند.
 • پاراگراف بندی را در کپشن خود رعایت کنید.

9. پین کردن نظرات

شما 3 کامنت را می توانید پین کنید.

سعی کنید کامنت هایی که خلاف نظر شما هستند یا کمی جنجالی هستند را پین کنند. با این کار مخاطبین دیگری که نظرات را می خوانند، ترغیب شوند برای شما کامنت بگذارند.

10. تبلیغ در شبکه های اجتماعی دیگر

یکی از روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام این است که مردم شما را به راحتی پیدا کنند. سعی کنید کانال تلگرام داشته باشید. در یوتوب فعالیت کننید. توییتر فعالیت داشته باشید و…!

شبکه های اجتماعی و تاثیر در افزایش فالوور اینستاگرام

با این کار مخاطبین هر شبکه ی اجتماعی دیگری شما را خواهند دید و در اینستاگرام نیز به دنبال شما خواهد آمد. در نتیجه فالو خواهید شد.

سعی کنید بهترین پست های خود را در شبکه های اجتماعی دیگر هم منتشر کنید تا بازدید پست شما بالاتر رود و افراد بیشتری شما را فالوو کنند.

11. ساخت پست های ویروسی

یکی دیگر از راه هایی که باعث می شود تا follower اینستاگرام شما افزایش پیدا کند، ساخت محتوای ویروسی است. اما منظور ما از ویروس چیست؟ منظور از محتوای ویروسی یا وایرال شونده این است که این نوع پست ها دست به دست می شوند و هزاران نفر آن را میبینید. به عنوان مثال محتواهای ویروسی این روزها، تیک تاکی ها هستند. در سایت تیک تاک حوزه تخصصی خودتان را سرچ کنید. ویدیوهایی که برای شما می آورد را استفاده کنید.

12. پست های اکسپلورری بسازید

همانطور که میدانید، اکسپلورر اینستاگرام یکی از بهترین مکان ها برای بالا بردن فالوور آن هم به صورت رایگان است. اما رفتن پست به اکسپلورر نیازمند شرایطی است که باید رعایت کنید. اگر مواردی که در زیر برای شما درج کرده ایم را مو به مو انجام دهید، پست شما اکسپلورر بالایی را دریافت خواهد کرد.

 1. استفاده از کاور مناسب
 2. تیتر مناسب و جنجالی
 3. موضوعات روز
 4. دارا بودن قلاب
 5. استفاده از زیر نویس در ویدیو
 6. استفاده از المان های تصویری مناسب

اگر این 6 مورد را رعایت کنید مطمئن باشید، پست شما در اکسپلورر قرار میگرید و بازدید بسیار عالی را دریافت خواهید کرد.

13. اشتراک گذاری لوکیشن

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود فالوور رایگان جذب پیج خود کنید، استفاده از لوکیشن است. به عنوان مثال به رستوران نایب رفته اید. بهتر است که لوکیشن رستوران نایب را بزنید. اگر رستوران نایب در نقشه نبود، سعی کنید از موقعیت جغرافیایی مثلا سعادت آباد یا تهران استفاده کنید. با این کار سیگنال های خوبی را به اینستاگرام استفاده کنید و از 2 طریق فالوور جذب می کنید.

 • مورد اول اینکه اگر کسی آن لوکیشن را سرچ کند شما در آنجا حضور دارید و احتمال اینکه شما را فالو کند هم زیاد است.
 • مورد دوم هم اینکه اینستاگرام پست شما را به افرادی که در نزدیگی آن لوکیشن هستند و در اکسپلورشان نمایش می دهد.

14. تگ گردن کربران مرتبط

یکی دیگر از روش های قدیمی که این روزها هم منسوخ شده است تگ کردن است. اما اگر شما به صورت کاملا اصولی این کار را انجام دهید، منجر به بالا رفتن فالوورهایتان می شود.

روش منسوخ شده این است که شما هرکس که فالوور بالا دارد را تگ می کنید. این حس را هم میکنید که از این طریق فالوور میگیرید. کاملا این کار اشتباه است.

روش درست این است که شما شخصی سازی شده پست درست کنید. به عنوان مثال پستی که میسازید را یک جوری به یک هنرمند ربط دهید. مثلا اگر درحوزه آشپزی فعالیت دارید، پستی تحت عنوان ماکارونی سیروان خسروی پسند بسازید. با این کار اگر آن پیج را هم تگ کنید، بازدید فراوانی را دریافت می کنید.

پس محتوا را جوری بسازید که به پیج فالوور بالا مرتبط باشد.

15. هدف خود را برجسته کنید

هدف شما از راه اندازی پیجتان چیست؟ قرار است چه چیزی را به مخاطب خود ارائه دهید؟ راه درآمدازیی شما از این پیج چیست؟ همه این موارد را باید دسته بندی کنید و بدانید قرار است چه اتفاقی در اکانت شما بیافتد.

 

اگر پیج های اینستاگرام دیگر که رشد چشم گیری داشتند (حتی آنهایی که مطالب کپی در پیج خود قرار می دهند) مشاهده می کنید که همگی در موضوع مشخصی فعالیت می کنند. شما اگر قرار است در زمینه آشپزی فعالیت کنید، فقط در زمینه آشپزی فعالیت کنید.

اگر قرار است در زمینه فوتبال فعالیت کنید دیگر نیایید درباره آشپزی هم پست بگذارید. این کار پیج شما را از الگوریتم خارج می کند. از این رو این مورد را همواره در ذهن خود داشته باشید.

16. فالو کردن مرتبط

شما باید پیج هایی را فالو داشته باشید که مخاطبین هدف شما دقیقا در آنجا حضور دارند. باید با پیج هایی تعامل داشته باشید که مخاطبین هدف شما در آنجا حضور داشته باشند. از این رو پیشنهاد می کنیم بین 200 تا 500 پیج که می دانید مرتبط با حوزه کاری شما هستند را فالو کنید.

17. هر روز استوری بزارید

یکی از بهترین کارها که فالوور را تبدیل به طرفدار می کند، استوری گذاشتن است. شما با اکسپلورر و تبلیغات فالوور دریافت می کنید. اما با استوری با آنها دوست می شوید. این دوست شدن باعث می شود تا اعتماد آنها را نیز جلب کنید. از این رو پیشنهاد می کنیم بین 15 تا 20 عدد استوری سریالی در پیج خود به اشتراک بگذارید. با این کار خیلی سریع باعث بالا رفتن follower های پیج اینستاگرام خود می شوید.

در نهایت

این 17 راه که مشاهده کردید، برخی از روش های افزایش فالوور اینستاگرام به صورت رایگان است. همواره سعی کنید روش های دیگر هم امتحان کنید. به عنوان مثال لایو مشترک رفتن با دیگران، برگزاری مسابقه و… میتواند در رشد پیج اینستاگرامی شما هم موثر باشد.

در نهایت اگر باز هم در این زمینه سوال داشتید می توانید از سیستم مشاوره اینستاگرام ما استفاده کنید و سوالات خود را ما با به اشتراک بگذارید.

ممنون از اینکه همراه نیک فالوور هستید.

نوشتهٔ پیشین
معایب ربات اینستاگرام و نقش آن در نابودی پیج شما
نوشتهٔ بعدی
دلیل محبوبیت اینستاگرام
اینستاگرام نویسنده

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.