برای امنیت اینستاگرام چه کارهایی انجام دهیم؟

امنیت اینستاگرام

اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار بسیار مهم است، هم به عنوان ابزاری برای بازاریابی و شبکه و هم راهی کلیدی برای جذب مشتری جدید است. اما مانند تمام حساب‌های دیجیتال این روزها، همیشه این احتمال وجود دارد که پروفایل شما توسط یک حزب مخرب هدف قرار بگیرد.

هر ماه بیش از 1 میلیارد کاربر از اینستاگرام استفاده می‌کنند. علاوه بر این، یکی از سریع‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است. همه ما در مورد احتمال هک شدن در اینستاگرام شنیده‌ایم و فکر کرده‌ایم که برای محافظت از هک شدن حساب‌های اینستاگرام خود باید از چه راهکارهایی استفاده کنیم.

نحوه محافظت از حساب اینستاگرام به چه صورت است؟

هک کردن فقط به حساب‌های پرمخاطب محدود نمی‌شود، بنابراین محافظت از حساب شخصی شما نیز بسیار مهم است حتی اگر تعداد بسیارزیادی فالوور نداشته باشید. اگر نگران هک شدن حساب اینستاگرام خود هستید، اقدامات لازم و همچنین قدم‌هایی برای محافظت بیشتر در صورت اتفاق افتادن بدترین موارد، در زیر آورده ‌شده‌است.

1. یک رمز ورود قوی برای حساب خود انتخاب کنید.

اینستاگرام پیشنهاد می‌کند که شما از ترکیب حداقل شش نویسه شامل حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و علائم نگارشی مانند علامت تعجب یا علامت سوال استفاده کنید. شما نباید کلمات فرهنگ لغت را به عنوان رمز عبور خود انتخاب کنید زیرا هکرها به سرعت رمزگشایی خواهند کرد. از اطلاعات شخصی شما مانند نام، شماره تلفن، نام حیوان خانگی یا سایر اطلاعاتی که به راحتی یافت می‌شود نیز نباید استفاده شود.

برای داشتن رمز ورود ایمن تر، می‌توانید حروف را با عدد و علامت جایگزین کنید. به عنوان مثال، می توانید رمز خواننده عالی را به عنوان Gr8 $ inGeR بنویسید. اگر حساب کاربری دارید و دوستانتان نیز به آن دسترسی دارند، اطمینان حاصل کنید که رمز عبور بسیار متفاوت تری از کلمه عبور شخصی خود ایجاد کرده و آن را به چند نفر که واقعا نیاز است بدهید.

2. احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید.

اینستاگرام احراز هویت دو مرحله‌ای را برای شما فراهم می‌کند که باعث می‌شود مانع از هک شدن حساب اینستاگرام و تغییر اطلاعات تماس از جمله نام کاربری خود شوید. هر زمان که کسی از طریق دستگاه ناشناخته‌ای وارد حساب شما شود، اینستاگرام کدی را به شماره تلفن همراه حساب شما ارسال میکند تا بتواند به حساب اینستاگرام شما دسترسی پیدا کند.

برای روشن کردن احراز هویت دو مرحله‌ای، روی دکمه تنظیمات ضربه بزنید. سپس به پایین بروید و روی احراز هویت دو مرحله‌ای ضربه بزنید. Require Security Code را روشن کنید، شماره تلفن همراه خود را اضافه کرده و آن را تأیید کنید. در آخر، از صفحه تلفن همراه خود اسکرین شات بگیرید و کدهای پشتیبان را با خود داشته باشید.

روشن کردن احراز هویت دو مرحله‌ای به این معنی است که اینستاگرام برای شما کد امنیتی تأیید ارسال می‌کند که به سیستم حساب خود در اینستاگرام وارد می شوید.

3. حساب ایمیل اصلی خود را ایمن کنید.

اگر کسی به حساب ایمیل شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند به حساب اینستاگرام یا سایر حساب‌های شما نیز دسترسی داشته باشد. شما باید رمز ورود حساب ایمیل خود را مرتبا تغییر دهید و ورود به سیستم حساب ایمیل خود را با تأیید هویت دو مرحله ای فعال کنید.

4. دسترسی به برنامه‌های مجاز جانبی را لغو کنید.

شما باید دسترسی به برنامه‌های جانبی را لغو کنید زیرا آن‌ها از قوانین اینستاگرام پیروی نمی‌کنند و می‌توانند به هکرها اجازه دهند به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند. قوانین اینستاگرام را می‌توانید در مقاله چطور متوجه شویم که قوانین اینستاگرام را نقض کرده‌ایم؟ بخوانید. در صورت لزوم می‌توانید اجازه دسترسی به برنامه های مجاز را بدهید.

برای لغو دسترسی به برنامه های جانبی مشکوک، از طریق دسک تاپ وارد حساب اینستاگرام خود شوید، سپس روی ویرایش نمایه کلیک کنید. عبارت برنامه های مجاز در ستون سمت چپ است. روی این عبارت کلیک کنید و برنامه‌هایی را که قبلاً به آن‌ها اجازه داده اید به حساب اینستاگرام شما دسترسی پیدا کنند، مدیریت کنید.

برنامه‌های مجاز شناخته شده مانند نیک فالوور که برای خرید فالوور اینستاگرام است و به شما کمک می‌کند تا دنبال کنندگان اینستاگرام را هدف قرار دهید، تعامل کنید و لایک و ویو بیشتری بگیرید، می‌توانند در این لیست باقی بمانند.

5. اگر از یک رایانه مشترک استفاده می‌کنید از اینستاگرام خارج شوید.

اگر از رایانه مشترک استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که هر وقت کارتان تمام شد از اینستاگرام خارج شوید. همچنین، باید به یاد داشته باشید که کادر به خاطر بسپار را علامت نزنید در غیر این صورت حتی اگر مرورگر را ببندید به سیستم وارد خواهید شد. این نکته ساده مطمئنا باعث می‌شود از حساب اینستاگرام خود در برابر هک شدن محافظت کنید.

6. رمزهای عبور شما رمزهای عبور شما هستند.

شما نباید رمز ورود اینستاگرام خود را به افراد، برنامه ها یا وب سایت‌هایی که نمی‌شناسید و به آن‌ها اعتماد ندارید ، بدهید. برای خرید فالوور ارزان در سایت نیک فالوور بدون دادن رمز عبور می‌توانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

7. رمز ورود اینستاگرام خود را مرتباً تغییر دهید.

به طور مرتب رمز ورود خود را تغییر دهید. گاهی اوقات، اینستاگرام از شما می‌خواهد که این کار را انجام دهد زیرا متوجه شده‌است که رمز ورود شما به سرقت رفته است. تغییر رمز ورود اینستاگرام می‌تواند حساب اینستاگرام شما را از هک شدن در آینده محافظت کرده و باعث امنیت بیشتر حساب اینستاگرام شما شود.

8. از رمزهای عبور مختلف برای حساب های مختلف استفاده کنید.

اگر گذرواژه‌های یکسانی برای همه حساب‌های خود داشته باشید، احتمال هک شدن شما را افزایش پیدا خواهد کرد. می‌توانید حساب‌های خود را با ایجاد رمزهای عبور مختلف برای هر یک از آن‌ها ایمن نگه دارید.

9. ایمیل خود را بررسی کرده و حساب اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

اینستاگرام ممکن است شما را از تغییراتی که در حساب شما ایجاد شده مطلع سازد و از شما بخواهد تأیید کنید که از آن‌ها آگاهی دارید. اگر تغییرات را اعمال نکرده اید‌، باید روی دکمه “برگرداندن این تغییر” در ایمیل کلیک کنید یا روی پیوند مربوطه کلیک کنید و سپس گذرواژه خود را سریع تغییر دهید.

10. برای محافظت از هک شدن حساب اینستاگرام خود، فالوورهای مشکوک را مسدود کنید.

اگر صفحه شما در اینستاگرام خصوصی است، درخواست‌ از طرف افراد مشکوک را قبول نکنید. در صورتی که صفحه شما عمومی است و به هر یک از دنبال کنندگان خود مشکوک هستید، باید سریع آن‌ها را مسدود کنید تا حساب اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید.

11. پیوندهای ناشناخته یا URL های کوتاه شده را باز نکنید.

در صورت عدم شناسایی یا اعتماد به پیوندها یا URL های کوتاه شده در اینستاگرام هرگز آن‌ها را باز نکنید. همچنین، شما نباید نرم افزاری را بارگیری کنید که در مورد آن چیزی نمی‌دانید. اگر URL ها یا پیوندهای ناشناخته را باز کنید، ممکن است هکرها با استفاده از بدافزار مخفی شده در پشت آن‌ها به داده‌های شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

12. صفحه‌ای را که می خواهید در اینستاگرام دنبال کنید ارزیابی کنید.

حتماً صفحه‌ای را که می‌خواهید در اینستاگرام دنبال کنید، بشناسید. آن‌ها ممکن است بعد از قبول درخواست‌ شما، اطلاعات شخصی شما را دریافت کنند یا شما را به پیوندهای غیرقابل اعتماد هدایت کنند و حساب شما را هک کنند.

13. پیوست ها را از منابع ناشناخته باز نکنید.

شما احتمالاً فایل پیوست دریافت کرده‌اید. برخی از آن‌ها برای هک کردن تلفن همراه یا رایانه شخصی شما طراحی شده‌اند. مراقب این پیوست‌ها باشید و هیچ اقدامی انجام ندهید.

14. حساب خود را خصوصی کنید.

هنگام ارسال پست در اینستاگرام نیازی به اشتراک‌گذاری همه لحظات زندگی شخصی خود ندارید. اگر صفحه شما عمومی است، ممکن است اطلاعات شخصی شما توسط هکرها نیز دیده شود. برای محافظت از هک شدن حساب اینستاگرام خود، می‌توانید حساب خود را خصوصی کنید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به نمایه اینستاگرام خود بروید، روی دکمه تنظیمات ضربه بزنید و به پایین به گزینه حساب خصوصی بروید. دکمه را بلغزانید تا به رنگ آبی درآید و حساب خود را خصوصی کنید.

حرف آخر

شما باید سعی کنید از حساب اینستاگرام خود در برابر هک شدن محافظت کنید زیرا همانطور که گفتیم داده‌های شما در اینستاگرام مهم است و ممکن است هکرها از آن‌ها علیه شما استفاده کنند. روش‌های زیادی برای ایمن نگه داشتن حساب اینستاگرام شما وجود دارد و ما در اینجا به مهمترین آن‌ها اشاره کردیم. اگر از نکات و راهکارهای دیگری برای ایمن نگه داشتن حساب خود اطلاع دارید، در نظرات به ما اطلاع دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *